Tag Archives: części do ciągników ursus c 360

Osuszanie budynków po zalaniu wymaga dokładnej analizy

Zanim rozpocznie się osuszanie budynku po zalaniu, należy zatrudnić fachowca, który określi poziom wilgotności ścian. Bez znaczenia czy zostało się zalanym przez sąsiada, czy może stało ofiarą wielkiej powodzi. Kluczowe jest tu określenie skali problemu, tym bardziej że czasami samo nawet profesjonalnie wykonane osuszanie budynków po zalaniu nie wystarcza. Trzeba natomiast ocenić, czy woda wchłonięta przez ściany, podłogi i sufity nie naruszyła ich konstrukcji. Jest to bowiem duże niebezpieczeństwo dla stabilności całego budynku. Dlatego nie należy bagatelizować znaczenia tej wstępnej analizy. Poza tym niejako przy okazji uda się zapewne oszacować ryzyko wystąpienia pleśni. Jest ona bardzo szkodliwa dla ludzkiego zdrowia, zatem w razie stwierdzenia zagrzybienia, należy jak najszybciej zastosować odpowiednie preparaty. W przeciwnym razie problem będzie się nasilał i stawał coraz poważniejszy. Taką analizę dobrze też wykonać, jeżeli ściany są zawilgocone, ale właściciele nie znają przyczyn tego zjawiska.

Cześć, nazywam się Iwona Bieszczad i dekorowanie wnętrz to moja praca i pasja! Bloga prowadzę, aby dzielić się z Wami branżowymi ciekawostkami i moimi indywidualnymi pomysłami na wnętrza. Zapraszam do regularnego odwiedzania serwisu!

Budownictwo kubaturowe

Od kilku lat na polskim rynku bardzo prężnie rozwija się rynek nieruchomości. Młodzi Polacy muszą przecież znaleźć idealne dla siebie miejsce do zamieszkania i oczywiście wychowywania w przyszłości swoich dzieci. Największą popularnością cieszy się budownictwo kubaturowe, które przynosi wiele korzyści zarówno dla deweloperów, jak i dla przyszłych mieszkańców danego bloku. Budowanie na parterze powierzchni komercyjnym jest genialnym rozwiązaniem, gdyż deweloper ponosi dość małe nakłady na ich zbudowanie, a zyski z ich sprzedaży są ogromne. Poza tym w większości przypadków byłaby to przecież całkowicie niezagospodarowana przestrzeń, gdyż nie można przecież budować mieszkań od samego parteru beż żadnych schodów. W ten sposób zamiast budować pustą przestrzeń, można stworzyć powierzchnię komercyjną, która będzie wspaniale służyła dla wszystkich mieszkańców. W takich powierzchniach znajdą się przecież lokalne sklepiki, piekarnie oraz podstawowe usługi, takie jak kosmetyczka, fryzjer, a czasami nawet dentysta. 

Cześć, nazywam się Iwona Bieszczad i dekorowanie wnętrz to moja praca i pasja! Bloga prowadzę, aby dzielić się z Wami branżowymi ciekawostkami i moimi indywidualnymi pomysłami na wnętrza. Zapraszam do regularnego odwiedzania serwisu!